welon-komunijnyKlasyczny widok komunijny to dziewczęta w sukienkach lub albach z wiankami na głowie. Wianuszek komunijny jest bardzo charakterystycznym elementem dla każdej z dziewcząt na I Komunię. Ma w tym względzie bardzo wyrazistą symbolikę, jest tak typową i jednocześnie niepowtarzalną ozdobą dziewczęcej głowy. Zakładany w zasadzie tylko ten jeden raz w życiu, jest prawdziwym powodem do dumy. Klasyczny wianek jest dekorowany sztucznymi kwiatami, dużymi lub drobnymi z dodatkowymi dekoracjami w postaci wstążek z tiulu, tasiemek z satyny, połyskujących sznureczków, żyłek z ozdobnymi koralikami itd..

Wymieniać można w nieskończoność, bowiem różnorodność wianków komunijnych jest wielka. Z czasem zaczęto je wzbogacać także innym dodatkiem, może mniej typowym jeśli chodzi o komunię, ale również często wybieranym dla dziewcząt na tę okazję. Jest nim welon. Wiele osób woli zachować go na później, założyć na ślub jako drugą z ważnych okazji w życiu, ale są i takie mamy, które chętnie widziałyby własne córki z welonem podczas ceremonii komunijnej w kościele. Jest to jeden z ciekawszych sposobów na ozdobienie dziewczęcej głowy. Niewątpliwie dodaje powagi, upiększa, dopełnia bieli całego stroju okalając głowę i często rozpuszczone pod nim włosy.

A jeśli już wybieramy welon to jakie uczesanie do niego najlepiej dobrać?

Komunijny kok, może mieć wiele postaci, uformujemy go z prostych jak i kręconych włosów. Gdyby do niego przypiąć welon to na pewno od dołu. Od spodu fryzury dopięty welon będzie najlepszym rozwiązaniem, nie może być przy tym zbyt długi. Natomiast wianek do takiego welonu najlepiej dobierać rozmiarami do planowanej wielkości uczesania i ułożyć go nie na całej głowie, ale tylko wokół koka. Uczesania z prostych włosów również pasować będą pod welon tym bardziej jeśli kosmyki zostaną lekko skręcone. Można je wtedy luźno wypuścić, a wianek wraz z welonem założyć na czubek głowy. Włosy mogą mieć przedziałek na środku lub z boku; zależnie od kształtu twarzy.

Jeśli uczesezmy córkę do komunii na gładko, z przodu z pojedynczymi kosmykami włosów wypuszczonymi po bokach, to najlepiej do tego rodzaju uczesania wybrać diadem z welonem. Wianek także będzie pasował, jednak prosta ażurowa opaska diademowa będzie bardziej elegancka i wyróżniająca się.

A czy fryzury z warkoczami na komunię do welonu będą odpowiednie. W zasadzie tak, zwłaszcza do uczesań typu koszyczek. Tutaj także welon podpinamy od dołu, a sam koczek można wyeksponować poprzez założenie wianka z żywych białych kwiatów z zielonym przybraniem.

(Visited 567 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Hot trendy