bizuteria-z-mulinyObok naszyjników i bransoletek najważniejszymi ozdobami biżuteryjnymi są kolczyki. Wśród niezliczonej ilości materiałów, z jakich można je wykonać, coraz popularniejsza staje się mulina- rodzaj bawełnianej nitki używanej jako element dekoracyjny wielu przedmiotów.
Kolczyki z muliny to prosty i tani sposób na niepowtarzalny drobiazg, który urozmaici codzienny look. Ze względu na specyfikę materiału, raczej nie sprawdzą się jako dopełnienie wieczorowej kreacji, ale za to będą doskonale współgrać ze stylem casual.

KOLCZYKI Z MULINY
Potrzebne materiały:
Mulina cieniowana (jedna nić w kilku odcieniach jednego koloru)
1 para bigli (zawieszek do kolczyków)
2 ogniwka łączące
Nić żyłkowa (lub bawełniana w kolorze dopasowanym do muliny)
Nożyczki
Sposób wykonania:
1.Mulinę tniemy na 20 osiemnastocentymetrowych pasków (po 10 na jednego kolczyka).
2. Ucięte paski układamy na płaskiej powierzchni, następnie starannie zginamy na pół, a powstały kordonek mocno związujemy nicią.
3.Jeżeli podczas związywania supła któraś nić się rozluźniła i wyraźnie odstaje od innych- ucinamy ją nożyczkami aby wszystkie miały jednakową długość.
4.Utworzone frędzelki spinamy z ogniwkami łączącymi (w miejscu utworzenia supełka), do których dopinamy bigle.
5.Aby nici muliny we frędzelkach nie ulegały rozwarstwieniu, możemy na końcu każdej z nich zawiązać supełek.

Zamiast bigli i ogniwek łączących możemy użyć starych klipsów, z których należy ściągnąć część ozdobną tak aby pozostało samo zapięcie. Do klipsowego zapięcia przyklejamy frędzelki i dodatkowo splatamy je z metalowymi elementami zapięcia ozdobną nitką.

Wykonanie kolczyków z muliny jest bardzo łatwe, szybkie i tanie. Wystarczy zaopatrzyć się w elementy niezbędne do stworzenia tego typu biżuterii, czyli bigle, ogniwka łączące, czy zapięcia do klipsów- do kupienia w licznych sklepach internetowych i pasmanteriach oraz kolorową mulinę- dostępną w każdym sklepie papierniczym i pasmanterii.

(Visited 180 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Hot trendy