kosuzla-na-studniowkeNa bal jakim jest studniówka powinno się ubierać koszule z długimi rękawami. Jest to obowiązujący fason na wszystkich dużych uroczystościach. Krótki rękaw zostawiamy na mniej formalne imprezy. Jeszcze bardziej elegancko będzie wyglądała koszula z mankietami. Szczytem elegancji są oczywiście złote spinki, ale na balu maturalnym może to wyglądać nieco pretensjonalnie.

Strój studniówkowy dla chłopaka jest bardzo prosty i klasyczny, jedynie spinki można dobrać kierując się wyłącznie fantazją. Ostatnio królują czaszki, ale nie brakuje też innych niepowtarzalnych wzorów, pamiętajmy, że klasyka też cały czas jest w modzie.

Innym dodatkiem, którym można dodać sobie niepowtarzalnego wyglądu jest krawat do koszuli. Tutaj jednak przed zakupem, należy skonsultować się z partnerką, gdyż powinien być on kolorystycznie, a nawet stylistycznie dopasowany do sukienki studniówkowej. Nie koniecznie musi być identyczny kolor, ale barwa lub odcień krawata powinien pasować do kreacji osoby towarzyszącej.

Koszule zapinane na guziki przy kołnierzyku można sobie zostawić na inne okazji. Na studniówkę należy ubrać prosty kołnierzyk, nieskazitelnie odprasowany, z wyraźnie zaznaczonym szpicem. Obecnie panuje trend na wielokolorowe koszule. Np. granatowy przód i tył oraz rękawy, a mankiety i kołnierzyk białe. Jest to nowoczesny look, który dobrze wypada na spotkaniach biznesowych, taki fason można ubrać nawet na maturę. Jednak na studniówkę koszula powinna być jednobarwna. Wszelkie paski i inne aplikacje także nie są zbyt eleganckie.

Koszula na studniówkę nie musi być koniecznie biała, chociaż taka wygląda najbardziej szlachetnie. Należy pamiętać również o tym, że niezależnie od koloru i kroju koszuli męskiej, najważniejsze jest aby była ona nieskazitelnie czysta oraz idealnie wyprasowana. Krawat lub mucha niech będą pieczołowicie zawiązane. Estetyka to główna wizytówka chłopaka na studniówce. W trakcie zabawy zwykle krawaty lądują pod stołem, a koszula jest swobodnie rozpięta pod szyją. Jednak przynajmniej do 22:00 powinno się „trzymać fason”, zarówno męski garnitur i damska kreacja wyglądać powinny conajmniej dobrze.

(Visited 244 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Hot trendy