czarne-mydloPielęgnacja całego ciała wymaga od nas używania odpowiednich kosmetyków. Czego innego potrzebuje skóra sucha, innymi właściwościami cechuje się skóra tłusta. Podobnie jest z włosami, ich mycie to nie tylko usuwanie zanieczyszczeń, ale przede wszystkim dbałość o dostateczny poziom ich nawilżenia. Ale to nie jedyny problem, zwykle chcąc posiadać piękne długie włosy, wiele kobiet ma problem z ich zapuszczeniem. A to są zbyt łamliwe, albo rozdwajające się końcówki wymagają częstego podcinania. Zatem jak więc cieszyć się pięknym kucem i długim warkoczem, kiedy włosom wyraźnie szkodzą czynniki zewnętrzne i nie pozwalają odpowiednio szybko i zdrowo rosnąć? Kosmetyki mogą być ratunkiem i zgubą jednocześnie, ale gdy będziemy je rozsądnie wybierać, stosować z umiarem i zgodnie z przeznaczeniem, włosy na pewno zyskają. Co najlepiej wybrać jeśli chce się mieć piękne długie włosy? Mydło!

Zaskoczenie może być równie duże jak ciekawość u niektórych osób, bo jak można stosować mydło na włosy, a jednocześnie kiedyś nasze mamy i babcie stosowały mydło do mycia włosów. Jak się okazuje, mydło w płynie do rąk lub do kąpieli to nie jedyne zastosowanie kostek myjących. Zależnie od tego jakie wybierzemy, tak będziemy mogli cieszyć się z ich stosowania. Mamy bowiem mydło do golenia, typowe mydła sodowe do mycia oraz mydła miękkie potasowe tak zwane szare, bardzo delikatne, polecane również do pielęgnacji skóry małych dzieci.

A mydło do włosów i to na dodatek czarne – czym ono się charakteryzuje? Zawiera duże ilości dziegciu, dlatego dobrze będzie zwalczać łupież. Polecane jest do mycia włosów przetłuszczających się, nie wysusza i nie podrażnia skóry głowy. Mogą z powodzeniem stosować je osoby, które borykają się z wypadaniem włosów i z przerzedzającą się fryzurą. Mydło czarne do włosów można stosować często jeśli włosy się przetłuszczają. Przy częstym stosowaniu na skórze suchej lub nawet normalnej mogą pojawić się problemy z suchością, wtedy polecane jest od czasu do czasu. Konsystencja mydła przypomina maść lub gęsty żel, co ułatwia jego stosowanie. Ma zatem mało wspólnego z tradycyjnym mydłem ziołowym lub mydłami sodowymi. Raczej tylko nazwa jest wspólna. Skład czarnego mydła do włosów jest bardzo imponujący, zawiera między innymi: pokrzywę zwyczajną, żywicę sosnową, rumianek, mydlnicę, mech dębowy i liczne oleje.

(Visited 323 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Hot trendy