fryzura-na-wesele-dla-mamyKażda mama na weselu swojego dziecka powinna prezentować się zjawiskowo. Pomocne w tej kwestii okażą się nie tylko wyjątkowe kreacje idealnie dopasowane do sylwetki, ale także elegancko skonstruowane fryzury.
Dojrzałe panie będą wyglądać modnie i stylowo pod warunkiem, że wybiorą typ uczesania odpowiedni do swojego wieku. Zatem zdecydowanie odradza się nazbyt ekscentryczne cięcia i stylizacje, co jednak nie oznacza konieczności ograniczania się do staromodnych trwałych a la „baranek”. Urodę mam i teściowych podkreślą umiejętnie dobrane strzyżenie, koloryzacja i modelowanie.

Poza dopasowaną kompozycją fryzury niezwykle istotny jest kolor kosmyków. Dojrzałym kobietom zazwyczaj pasują ciepłe barwy– brązy ze złocistymi refleksami, delikatne karmele i stonowanie kasztany, choć niektóre panie równie efektownie prezentują się w kruczoczarnych kosmykach, czy chłodnych odcieniach blond.

Z upływem lat włosy tracą pierwotną gęstość i elastyczność wymagając coraz intensywniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, dlatego większość pań w średnim wieku nosi krótkie kosmyki. Szczęśliwe posiadaczki długich i gęstych włosów mogą ułożyć z nich fale lub podkręcić na okrągłej szczotce, a część górnych pasm z obu stron przedziałka warto spiąć z tyłu głowy ozdobną klamrą.

Półdługie fryzury to optymalne rozwiązanie dla kobiet o rzadkich ale zadbanych i zdrowych kosmykach. Panie o średniej długości pasmach sięgających do ramion mogą podkręcić ich końce od wewnątrz, co zapewni fryzurze lekkości i sprężystości. Podwinięcia w różnych kierunkach dodatkowo nadadzą kosmykom optycznej objętości, a jednocześnie pozwolą zamaskować ewentualne zmarszczki na szyi.

Klasyczne koki to propozycja dla kobiet w każdym wieku. W przypadku cienkich włosów dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie wypełniacza w formie specjalnej gąbki zawiązywanej na czubku głowy i oplatanej naturalnymi kosmykami. Ważne aby nie spinać wszystkich włosów tylko pozostawić kilka luźnych pasm wokół twarzy.

Zdecydowanie najwięcej pań w średnim wieku nosi krótkie włosy, które są wygodne i praktyczne, ale nieumiejętnie ścięte sprawiają wrażenie niezbyt kobiecych i nieeleganckich. Dlatego konieczna jest wizyta w profesjonalnym salonie fryzjerskim i dopasowanie modnej kompozycji do typu urody. Krótkie włosy można ułożyć w uroczego boba, dodającego fryzurze objętości i lekkości, albo grzybka, którego specyficzne cieniowanie działa odmładzająco. Kilka lat odejmą także grzywki – proste lub asymetrycznie ścięte.

(Visited 516 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Hot trendy