modna-suknia-z-gorsetemGorset dawniej był częścią garderoby, bez której nie wyobrażano sobie żadnego stroju. Chociaż był on często pewnego rodzaju zniewoleniem, nosiła go każda szanująca się kobieta. Stanowił on nie tylko bieliznę, ale także narzędzie do wyszczuplania kobiecej talii, czasami niestety odbywało się to kosztem zdrowia. Jak widać popularność gorsetu była bardzo wysoka. A jak sytuacja kształtuje się dzisiaj?
Gorsety nadal posiadają swoje zagorzałe zwolenniczki, z pewnością jednak jest ich mniej niż dawniej. Zdecydowanie rzadziej jest on noszony jako bielizna codzienna, częściej natomiast jako tzw. bielizna nocna, która ma za zadanie pobudzić wyobraźnię płci przeciwnej. Nie ulega bowiem wątpliwości, że gorsetem jest niezwykle zmysłowym strojem.

Drugą zasadniczą różnicą jest sama czynność jego zakładania. Dawniej gorsety były sznurowane na plecach, więc nie było możliwości samodzielnego ubrania się. Konieczna była pomoc drugiej osoby, która dostatecznie mocno ścisnęła odpowiednie sznurki, tak aby nie rozluźniły się podczas noszenia. W czasach zamka błyskawicznego nie możliwe wprost było nie skorzystanie z tego cudu techniki. Dzięki temu nie tylko możemy założyć gorset bez niczyjej pomocy (lub z niewielką), ale też mamy pewność, że nic się nie poluzuje w naszym stroju. A i samo zdejmowanie jest o wiele wygodniejsze i zdecydowanie szybsze.
Gorsetu nie należy kojarzyć jedynie ze sferą ludzkiej zmysłowości. Jest on bowiem wykorzystywany jako element eleganckich strojów – przykładem są wieczorowe sukienki.

Suknie z gorsetem cieszą się niesłabnącą popularnością z wielu powodów. Prym wśród nich wiedzie już wspomniany, dotyczący kobiecych kształtów. Gorset wprost idealnie podkreśla sylwetkę, wyszczupla talię i podkreśla biust. Nie można oczywiście popadać w paranoję i chcieć się zbytnio wyszczuplić. Gorset jest w stanie nieco zatuszować nasze niedoskonałości, ale nie stworzy nam talii osy w pięć minut.
W przypadku każdej kreacji pojawia się problem doboru odpowiedniego stanika. Najlepiej oczywiście byłoby zupełnie z niego zrezygnować. Jeśli to niemożliwe, koniecznie trzeba postawić na model bez szelek, którego główna konstrukcja opiera się na pasie pod biustem. Obecność ramiączek od stanika jest absolutnie niedopuszczalna.

Gorset stanowi górę kreacji, a co z dołem? Stanowi go połączona z nim spódnica o różnej długości – od mini do maksi. Najbardziej elegancka jest oczywiście druga z wymienionych. Wtedy to podkreślona kobieca talia w połączeniu z długą spódnicą tworzy niezwykle wytworną kreację, która sprawdzi się idealnie nie tylko na oficjalnych uroczystościach (np. jako weselna kreacja dla matki czy wieczorowa kreacja XXL), ale także mniej wytwornych wyjściach. Sukienka z gorsetem sięgająca do kolan natomiast może być założona jako kreacja na komers.

Sukienka z gorsetem z pewnością nie przypadnie do gustu miłośniczkom drugiego rodzaju balowych sukni maksi, czyli zmysłowych sukni bez pleców. Zbytnim powodzeniem nie będzie się cieszyć także wśród starszych przedstawicielek płci pięknej, które preferują eleganckie garsonki. Sam gorset natomiast może przypaść o gustu fankom wieczorowych kompletów ze spodniami. Może się on stać alternatywą dla eleganckich bluzek i tunik.
Aby zobaczyć jak można pięknie wyglądać w kreacji z gorsetem wystarczy przyjrzeć się kreacjom gwiazd z czerwonego dywanu.

(Visited 902 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Hot trendy