jak-zrobic-manicure-hybrydowyKażda z nas na pewno wpadła kiedyś w szał z powodu odpryśniętego lakieru do paznokci w nieodpowiednim momencie. Czasem następuje to już kilka godzin po nałożeniu lakieru! Jest to o tyle nieprzyjemne, iż paznokcie wyglądają nieestetycznie i nieelegancko, a przecież chwilę wcześniej poświęciłyśmy im tyle czasu! Co zatem zrobić, żeby mieć gwarancję, iż manicure który wykonamy, wytrzyma jakiś czas? Żeby nie spoglądać trwożnie na paznokcie średnio co pięć minut? Czy istnieje w ogóle taka metoda, która zagwarantuje nam trwałość lakieru, mimo wykonywanych domowych czynności, kontaktów z chemikaliami czy przy ruchliwym trybie życia? Okazuje się, że jest! To metoda hybrydowa, która zagwarantuje nam trwałość lakieru aż do 2-3 tygodni.

Co ważniejsze, istnieje możliwość wykonania takiego manicure w domu, jeżeli tylko posiadamy lampę z promieniami UV, potrzebne będą nam także specjalne lakiery hybrydowe do paznokci, które można zakupić choćby przez Internet. Lakier hybrydowy wyróżnia się nie tylko trwałością, ale i znacznie intensywniejszym kolorem oraz większym blaskiem od tradycyjnych lakierów do paznokci.

Jeżeli macie możliwość spróbowania takiej metody w domowym zaciszu, spójrzcie na nasze wskazówki, które pomogą wam krok po kroku zrobić manicure metodą hybrydową.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Potrzebne będą:

  • Cleaner (odtłuszczacz do paznokci)
  • Blok do polerowania paznokci (można zastąpić pilnikiem)
  • Kopytko do odsuwania skórek
  • Waciki bezpyłowe
  • Lakier hybrydowy w dowolnym kolorze
  • Lakier żelowy podkładowo-wykończeniowy

Krok 1: Zaczynamy od pielęgnacji – kopytkiem odsuwamy skórki, następnie dokładnie, ale delikatnie matowimy wszystkie paznokcie blokiem bądź pilnikiem (bardzo ważne!).
Krok 2: Paznokcie przemywamy odtłuszczaczem do paznokci.
Krok 3: Nakładamy jedną warstwę (cienką!) lakieru żelowego podkładowo – wykończeniowego uważając, aby nie dostał się do skórek i utwardzamy w lampie przez 2 minuty.
Jeżeli jesteście początkujące, najlepiej robić każdy paznokieć osobno. Kiedy już nabierzecie więcej wprawy, możecie utwardzać 4 paznokcie na raz (kciuk zawsze robimy osobno).
Pamiętajcie też, aby utwardzać w lampie, kiedy żel/lakier są jeszcze mokre.
Krok 4: Malujemy paznokcie cienką warstwą lakieru hybrydowego w wybranym przez nas kolorze (uważamy, żeby nie pobrudzić skórek, a wręcz zostawić odstęp!) Znów utwardzamy w lampie przez 2 minuty. Aby nasycić kolor, możemy nałożyć jeszcze jedną warstwę lakieru i znów utwardzać przez 2 minuty w lampie.
Kok 5: Paznokcie pokrywamy lakierem żelowym podkładowo – wykończeniowym i znów utwardzamy w lampie przez 2 minuty.
Krok 6: Paznokcie przemywamy cleanerem, a na skórki należy nanieść oliwkę.

A jeżeli jesteś przeciwniczką takich trwałych metod, lubisz dużo eksperymentować i co chwilę zmieniać wizerunek i wzorki na paznokciach, może spróbujesz wykonać samodzielnie galaxy manicure? Zaś po znudzeniu się drogą mleczną, zachęcamy do ozdobienia paznokci metodą wodną.

(Visited 117 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Hot trendy